جدی تر از جنگ
دراین جنگ نرم،کافی است هواداران جبهه حق بیدار باشندو بیکار ننشینند؛ چراکه زبان حق همیشه مؤثرتراز زبان باطل است. مقام معظم رهبری(دام ظله)

 


مولوی در داستان زیبایی صیدِ بزکوهی را نتیجه فوران شهوتش می‌داند. بز کوهیکه در چالاکی زبانزد است از دام صیادان و بازشکاری می‌گریزد، ولی ناگهان در کوه دیگری که هزاران متر با او فاصله دارد ماده بزی را می‌بیند...


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۳:۳۳ ‎ب.ظ ] [ ]

خداوند منّان رحمت عام و فراگیر خود را شامل حال همه بندگان و آفریدگان خود مى‏کند و آنها را از پاکیزه‏ترین نعمتهایش برخوردار مى‏سازد؛ اما آنگاه که از سر ناسپاسى و کفران نعمت، سر به طغیان و سرکشى زنند، خداوند نیز نعمتهاى خود را از آنان باز مى‏دارد تا کمى به خود آیند و دست از عناد و لجاجت بردارند.


ادامه مطلب
[ یکشنبه ٢٢ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ ] [ ]


رُوِیَ عَنِ الصّادِقِ علیه السلام: إنَّ أحَدَکُمْ یَأْخُذُ حَقَّهُ بِشَاهِدَیْنِ وَ جَدِّی أمِیرِالمُؤْمِنینَ علیه السلام شَهِدَ لَهُ بِحَقِّهِ یَوْمَ الغَدیرِ سَبْعُونَ ألفاً وَ لَمْ یَقْدِرْ عَلَى أخْذِهِ.(وَ فِی رِوایَةٍ سَتَّةٌ وَ ثَمانُونَ ألفاً.
(الصراط المستقیم ،ج2، ص79)

از حضرت صادق علیه السلام روایت شده است که فرمود:

هرکس از شما حقّش را با دو شاهد می گیرد، درحالی که جدّم امیرالمؤمنین علیه السلام ، علیرغم آنکه در غدیر هفتاد هزار نفر (و به روایتی هشتاد و شش هزار نفر) شاهد داشت ، اما نتوانست حقّش را بگیرد.
(الصراط المستقیم ،ج2، ص79)

[ یکشنبه ٢٢ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ ] [ ]

خطبه ی غدیر یکی از معتبرترین و پرمحتواترین منابع اصیل اسلامی است که مبانی اصیل اعتقادی را به صورت یک دوره ی فشرده مطرح می نماید؛ اصول خداشناسی و توحید، نبوت، امامت و حتی مباحث معاد و زندگی اخروی. در واقع این خطبه خود درسنامه ی کاملی از همه ی اعتقادات اسلامی است که به صورت مستدل و موثق از زبان پیامبر اسلام (ص) برای همیشه ی تاریخ بیان گردیده است.


ادامه مطلب
[ شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۳:٥۱ ‎ب.ظ ] [ ]

سخنرانی آیت‌الله مصباح یزدی در شب تاسوعای حسینی 1387

حضرت امام می‌فرمود: «من برای اسلام احساس خطر می‌کنم.»، برگردید تاریخ را بخوانید و ببینید حکومت پهلوی با اسلام چه کرد؟ آیا می‌گفت نماز نخوانید و عزاداری نکنید؟


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱٧ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٩:۳٩ ‎ق.ظ ] [ ]

دل به دل راه دارد !

جلسه 401 درس خارج مقام معظم رهبری، 1/12/89ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٤٦ ‎ب.ظ ] [ ]

لنکرانی : افرادی که پایگاه اجتماعی خود را در میان مردم از دست داده اند، نه تنها با اینگونه سخن گفتن ها نمی توانند رای جمع کنند، بلکه به واسطه این مواضع اندک اعتبار و اعتمادشان در نزد مردم را نیز از دست خواهند داد.


ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ ] [ ]

نماینده دنا و بویراحمد در مجلس دلیل استعفای علی مطهری از نمایندگی مجلس را نوعی کناره‌گیری قهرمانانه دانست و گفت: بهتر است به استعفای مطهری رای ندهیم تا مردم او را در انتخابات بعدی حذف کنند.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٢:٥۱ ‎ب.ظ ] [ ]

انتظار، سرفصل امید به آینده‌ای روشن و مایه عشق و شور و امید و تلاش برای آماده‌سازی خود و جامعه برای آمدن و ظهور امام منتظر است. انتظار، هرگز یک روحیة بازدارنده، فلج‌کننده و یأس‌آور نیست، بلکه موجب دورکردن عنصر بدبینی به آینده، از نهاد انسان در جامعة بشری است. انتظار، معیار ارزش انسان‌ها است.

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٢:٠۱ ‎ب.ظ ] [ ]

حضرت آیت الله مجتبی تهرانی در تشریح برکات شب و روز عرفه، بر ضرورت بهره مندی از این فرصت کوتاه تأکید و عنوان کرده است:‌ از ظهر تا هنگام غروب روز عرفه بسیار مورد سفارش است و دعا در این ایام بُرد زیادی دارد.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱٠ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ ] [ ]

از سیره و گفتار امیرمؤمنان علی(علیه السلام) به خوبی استنباط می شود که حضرت به معاشرت با جمع و جماعت معتقد بوده و گوشه گیری عزلت کلی از مردم را روا نمی دانستند؛ ولی برای معاشرت و برخورد با مردم، توصیه ها و اصولی را گوشزد می نمودند. از سیره و گفتار امیرمؤمنان علی(علیه السلام) به خوبی استنباط می شود که حضرت به معاشرت با جمع و جماعت معتقد بوده و گوشه گیری عزلت کلی از مردم را روا نمی دانستند؛ ولی برای معاشرت و برخورد با مردم، توصیه ها و اصولی را گوشزد می نمودند. و برای بهره گیری از آن رهنمودهای نورانی به اختصار به چند مورد اشاره می کنیم .


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱٠ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ ] [ ]

 

اگر این توبه‌ای که من می‌گویم، انجام دهی، به خدا قسم بهشت خدا را برای ورود تو ضامن می‌شوم. اگر آن توبه‌ای که من می‌گویم انجام بدهی، معامله‌ای بالاتر از این با تو می‌کنم.  


ادامه مطلب
[ دوشنبه ٩ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٤:٠۱ ‎ب.ظ ] [ ]


شرایط امروز و رقابت در جبهه اصولگرایان در پی عبور از کفر و نفاق/ گذر از این مرحله اخلاق و از خودگذشتگی می‌‌خواهد


حجت‌االاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان پس از انتخابات 88، در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) به دوران‌بندی جامعه‌ی دینی و تحلیل مراحل رشد جامعه‌ی دینی و چگونگی گذار از هر مرحله به مرحله‌ی دیگر پرداخت و از چهار زاویه‌ی مختلف به روند تکامل جامعه‌ی دینی نگاه کرد و به تحلیل وضع موجود پردخت؛ تحلیل‌هایی که بعدتر در یکی از برنامه‌های دیروز امروز فردا با اجرای وحید یامین‌پور نیز به آنها اشاره کرد و مورد استقبال نخبگان قرار گرفت.


ادامه مطلب
[ دوشنبه ٩ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٢:۱٤ ‎ب.ظ ] [ ]

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/17741/900722%20Ejmali.pdf

[ شنبه ٧ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۳:٥٠ ‎ب.ظ ] [ ]

(درس‌های زندگی زناشویی حضرت علی (ع) و فاطمه (س)

امروز سالروز ازدواج دو انسان بزرگی است که چون دو دریا در هم متلاقی شدند و بهترین سمبل یک خانواده ی خدایی و موفق را ساختند . بهترین راه برای داشتن یک ازدواج صحیح و نحوه ی ارتباط مناسب باهمسر ، الگو قرار دادن این بزرگواران است.


ادامه مطلب
[ شنبه ٧ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۳:٢۱ ‎ب.ظ ] [ ]

 

 

بعضی با چند عمل عبادی چنان مغرور و متوقّع می‌شوند که انتظار دارند هر چه از خدا خواستند، خداوند به آن‌ها عطا فرماید غافل از این که خداوند هیچ احتیاجی به عبادت ایشان ندارد و بنده است که با  عبادت خداوند، پله‌های نردبان ترقّی و کمال انسانی را طی می‌کند.


ادامه مطلب
[ شنبه ٧ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٢:٤۸ ‎ب.ظ ] [ ]

وزیر امور خارجه آمریکا، ابتدا به پشتیبانی دولت آمریکا از فتنه ۸۸ و اینکه «دولت آمریکا، در حمایت از معترضان هرچه از دستش برمی آمد انجام داده است» اشاره کرده و از ناکامی این فتنه آمریکایی-اسرائیلی ابراز تأسف می کند.


ادامه مطلب
[ شنبه ٧ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٢:۱٧ ‎ب.ظ ] [ ]

حادثه کربلا، حادثه‌ای است که دیگر تکرار نمی‌شود و تنها یکبار در سال 61 هجری قمری رخ داده است. اما این حادثه حاوی درس‌ها و محتوای غنی فرهنگ انسانی از سوی امام حسین (علیه‌السلام) و اصحابش می‌باشد و از سوی دیگر شامل وحشیانه‌ترین اعمال پست و غیرانسانی است که از سوی اردوگاه کفر و نفاق یعنی یزید و یارانش اتفاق افتاده است. 

امروز که پس از 1369 سال، این حادثه سینه به سینه و دست به دست به ما رسیده است باید چه کنیم؟ وظیفه ما چیست؟ آیا فقط وظیفه ما اینست که با فرارسیدن ماه محرم شهر را سیه‌پوش کنیم و بیرق‌های عزا بپا نماییم و لباس مشکی بر تن کنیم و ماتم گرفته و گریه کنیم؟!

در این شکی نیست که برای حفظ و برپایی شعائر الهی باید قطعاً این کارها انجام شود. ولی سوال ما اینست که باید به اینها بسنده شود؟!

                  


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۳ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۳:٢٤ ‎ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

انتقاد، مخالفت، بیان عقاید با جرأت، هیچ اشکالى ندارد؛اما دور از هتک حرمت‌ها و اهانت‌ها و فحاشى و دشنام و این چیزها. همه هم در این زمینه مسئولند. فضاى هتک حرمت، هم خلاف شرع است، هم خلاف اخلاق است، هم خلاف عقل سیاسى است. ( مقام معظم رهبری )
امکانات وب