جدی تر از جنگ
دراین جنگ نرم،کافی است هواداران جبهه حق بیدار باشندو بیکار ننشینند؛ چراکه زبان حق همیشه مؤثرتراز زبان باطل است. مقام معظم رهبری(دام ظله)

امشب سومین شبی بود که توفیق حاصل شده بود در حرم امام الرئوف نائب الزیاره بودم و خودم رو به همایشی که مسئولین اماکن مقدسه آستان قدس رضوی ترتیب داده بودند رسوندم .موضوع همایش بیشتر به ارائه گزارش خدمات آستان قدس رضوی اختصاص داشت و  با مطالب آموزنده  و پخش کلیپی جالب از آقای قرائتی و ... همراه بود . همزمانی همایش با ایام شهادت حضرت زین العابدین امام سجاد(ع) باعث دلسوز شدن مراسم در پاره ای از اوقات بود ؛ از آن جهت که ارائه گزارش تفصیلی  توسط مسئول اجرایی اماکن متبرکه آستان قدس رضوی از خدمات گسترده موجود در حرم هیچ تناسب و سنخیتی با وضعیت غمناک قبرستان بقیع در شهر مدینه ندارد. به برخی آمارهای ایشان در همایش امشب ( سه شنبه مورخ 27/08/93 ) در آستان قدس رضوی اشاره می کنم :

 • تعداد خادمین و نیروهای افتخاری : 30/000 نفر
 • زیربنای حرم حدود 1/000/000 متر مربع
 • مقدار مجموع  آینه کاری : 60/000 متر مربع
 • تعداد لوستر ها : 2500 عدد
 • تعداد لامپهای موجود در حال استفاده : 36000 عدد
 • تخته فرش دست باف  6000
 • فرش ماشینی برای صحن ها  40/000
 • اسانس عطرهای درجه 1 مصرفی در حرم مطهر : 4500 تن
 • گلاب مصرفی یک ساله : 11 تن
 • تعداد شاخه های گل بکارگیری شده در سال : 300/000 شاخه گل
 • تعداد سالانه زائرین پذیرایی شده در مهمانسرای حرم ( غذا حضرتی ) : 3/000/000 زائر
 • تعداد لیوان های یکبار مصرف در سال 92 : 150/000/000 عدد
 • اسفند و زغال و ... : حدود 3 تن
 • و ...

یکی از تاکیدات مسئول مربوطه که انصافا هم جای تأمل و دقت هم داشت ، نحوه رسیدگی و  نظافت و کنترل این حجم از موارد مطرح شده فوق در حرم مطهر بود.

بگذریم ؛  ناخود آگاه به یاد سفر عمره دانشجویی ام افتادم و قربت قبرستان بقیع. در خاطرم هست که فقط صبح زود و وقت غروب در یک مدت زمان محدود ، اجازه زیارت داده می شد.یادمه تو یکی از سفرهای اردوی بسیج نوجوانان که حاج آقای محمدی به عنوان روحانی کاروان همراه ما بود ، این شعر جانسوز رو در شب وداع می خواند و از بچه ها اشک می گرفت.  زبان حال کبوتر بقیع با کبوتر حرم امام رضا (ع ) : 

آی کبوتر که نشستی روی گنبد طلا          تو که پرواز می کنی تو حرم امام رضا

من کبوتر بقیع ام با تو خیلی فرق دارم       سرم و بجای گنبد روی خاکها می ذارم

خونه قشنگ تو کجا و این خونه کجا           گنبد طلا کجا قبرهای ویرونه کجا

  اونجا هرکی می پره طائر افلاکی می شه        اینجا هرکی می پره بال و پرش خاکی می شه

اونجا خادما با زائر آقا مهربونن                 اینجا زائرا رو از کنار قبرها می رونن

تو که هر شب می سوزه چلچراغا دور و برت     به امام رضا بگو غریب تویی یا مادرت

    کی میگه که تو غریبی غریب عاشق نداره  روز و شب این همه عاشق رو خاکت سر می ذاره

غریب اونه تو بقیع شمع و چراغی نداره          نه ضریح و نه حرم حتی رواقی نداره

[ سه‌شنبه ٢٧ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ ] [ ]

چهل حدیث زیبا از امام رضا (ع)


ادامه مطلب
[ دوشنبه ٢٦ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ ] [ ]

انتخاب محمد سرافراز از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) حاکی از درایت، آینده‌نگری، نگاه کارشناسانه و عنایت ویژه معظم‌له به ارزش‌های دینی و انقلابی است.


ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۳ ] [ ٢:٠٧ ‎ب.ظ ] [ ]

- ضرغامی به مدیران جوان و انقلابی میدان داد.

- جای افرادی با ایده های نو در صدا و سیما خالی است.

- دولت ها به دنبال صدا و سیمای خصوصی و اجیر شده هستند.

در دوره ده ساله آقای ضرغامی حرکت به سمت موفقیت‌ها و شتاب بخشیدن به کیفیت و کمیت برنامه‌های صدا و سیما بسیار زیاد شد، به‌خصوص که این اقدامات از روی عجله نبود و با مطالعه و برنامه انجام شد. در این دوره و طی مطالعاتی که داشتند، سعی کردند انگیزه مردم از مراجعه به به یک شبکه ماهواره‌ای را که هزار نوع آفت دارد، اطلاعات غلطی در اختیار آنها قرار می‌دهند و فرهنگی متفاوت از فرهنگ بومی را تبلیغ می‌کند، شناسایی کنند.


ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱:۱۳ ‎ب.ظ ] [ ]

رسانه های دروغ پراکن و عزاداران غافل + تصاویر

باید به این نکته پرداخت که کجای کار فرهنگی و دستگاه تبلیغاتی جمهوری اسلامی می‌لنگد که حتی در حد مدیریت فرهنگی روی نحوه عزاداری‌های محرم در کشورهای اطراف خود توان اجرایی ندارد.


ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱:٠۱ ‎ب.ظ ] [ ]

هنگامى که امام سجاد علیه السلام آن خطبه رسا را ایراد فرمود، مردم حاضر در مسجد را سخت تحت تأثیر قرار داد و انگیزه بیدارى را در آنان برانگیخت و به آنان جرأت و جسارت بخشید...


ادامه مطلب
[ جمعه ۱٦ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ ] [ ]

آنچه پیرامون توصیه رهبر انقلاب درباره برهنه نشدن در عزاداری ها و مباحث اخیر هیئات مذهبی قابل توجه است ...

همزمان با آغاز ایام عزاداری سالار شهیدان و فرا رسیدن ماه محرم ، موضوعی که در برخی رسانه ها و خبرگزاری ها و به دنبال آن در فضای جامعه بویژه محافل مذهبی چالش برانگیز بود ماجرای برهنه شدن یا نشدن در مراسم سینه زنی و هیئات عزاداری بود. این نوشتار  شامل دو بخش می شود که در بخش نخست خلاصه ای از رویدادهای چندماه اخیر در این موضوع بوده و در بخش دوم برخی نقطه نظرات و دیدگاه های حقیر ذکر می گردد.باشد که برای عموم مخاطبین مختلفی که دل نوشته ها و مطالب وبلاگ جدی تر از جنگ  را دنبال می نمایند ، مفید فایده باشد.

در  ابتدا عرض کنم که حقیر در این دل نوشته به دنبال حاشیه سازی و یا راه اندازی زمینه ای برای جدال با شخص یا گروه خاصی از آشنایان و دوستان و مخاطبین نبوده و صرفا می خواهم دیدگاه و برخی نقطه نظرات خودم را در این موضوع پررنگ شده این ایام جامعه ، بیان کرده باشم. از همین ابتدا بگویم که طبیعتا  اگر کسی در سینه زنیها برهنه شد کار غیر شرعی انجام نداده است و در کلیت و هدف و فلسفه عزاداری تغییری حاصل نشده است. خواهش بنده از  کسانی که این مطالب را مطالعه می کنند این است که  اگر بخواهیم کمی تقوا را رعایت نموده و نیم نگاهی به قیامت داشته باشیم ، خط کش برنداریم بگوییم هرکس این طرف باشد با ولایت است و هرکس آن طرف باشد ضد ولایت فقیه است.هر کس این طرف باشه مومن تر ، بهتر و حزب الهی تره و هر کس آن طرف باشه هیچی حالیش نیست  ! به تعبیری این بچه بازی ها رو درنیاریم چراکه به نفع هیچکس نیست...


ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩۳ ] [ ٤:٢٤ ‎ب.ظ ] [ ]

راستش رو بخواهید این پیام رو در شام غریبان محرم امسال برای چندین نفر ارسال کردم و متوجه شدم مضمون آن برای برخی ابهام داشت ، بعلاوه اینکه فردای اون روز شنیدم در محل کار یکی از دوستان بحث و جدال صورت گرفته ! خواستم بدونم نظر سایرین چیست ؟

 

 

همه تحریم ها برداشته شد !!!
.
.
.
درست وقتی که :
سرها بر نیزه رفت
و خیمه ها سوخت
و معجرها به تاراج رفت...

[ چهارشنبه ۱٤ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۳:۳٤ ‎ب.ظ ] [ ]

روز شمار رویدادهای دهه اول محرم


ادامه مطلب
[ جمعه ٩ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ ] [ ]
[ پنجشنبه ۸ آبان ۱۳٩۳ ] [ ٤:۱٥ ‎ب.ظ ] [ ]

بهترین راه برای شناخت علل و چرایی و فلسفه قیام حضرت امام حسین (ع) را باید در کلام و سخنان خود آن حضرت جست. ایشان به اشکال گوناگون، شخصیت خود را تعریف کرده و در عبارات و سخنان متعدد، به فلسفه قیام خویش اشاره کرده است :

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ٧ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ ] [ ]

پاسخ به سوالات شرعی مخاطبان درباره احکام عزاداری

توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده

http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=27988

[ سه‌شنبه ٦ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۳:٥۱ ‎ب.ظ ] [ ]

مقایسه حر با سران فتنه مغالطه است 

دلیل مقایسه حر با سران فتنه ، بی سوادی است


ادامه مطلب
[ دوشنبه ٥ آبان ۱۳٩۳ ] [ ۳:٢٥ ‎ب.ظ ] [ ]

مجالسی که به نام و یاد اهل بیت علیهم السلام برای گسترش فرهنگ ثقلین برگزار می شوند در عین لزوم و ثمربخشی گاهی در اثر بی خبری و کم توجهی دچار آسیب هایی می شوند که آن آثار و برکات را تحت الشعاع خود قرارمی دهد. در ادامه برای یادآوری و توجه؛ مهمترین این آفات نقل شده و مورد بررسی قرار می گیرد :


ادامه مطلب
[ جمعه ٢ آبان ۱۳٩۳ ] [ ٤:٢٧ ‎ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

انتقاد، مخالفت، بیان عقاید با جرأت، هیچ اشکالى ندارد؛اما دور از هتک حرمت‌ها و اهانت‌ها و فحاشى و دشنام و این چیزها. همه هم در این زمینه مسئولند. فضاى هتک حرمت، هم خلاف شرع است، هم خلاف اخلاق است، هم خلاف عقل سیاسى است. ( مقام معظم رهبری )
امکانات وب