جدی تر از جنگ
دراین جنگ نرم،کافی است هواداران جبهه حق بیدار باشندو بیکار ننشینند؛ چراکه زبان حق همیشه مؤثرتراز زبان باطل است. مقام معظم رهبری(دام ظله)

انتخاب محمد سرافراز از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) حاکی از درایت، آینده‌نگری، نگاه کارشناسانه و عنایت ویژه معظم‌له به ارزش‌های دینی و انقلابی است.


عزت‌الله ضرغامی در روزنامه جام‌جم نوشت: انتخاب جناب آقای محمد سرافراز از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) حاکی از درایت، آینده‌نگری، نگاه کارشناسانه و عنایت ویژه معظم‌له به ارزش‌های دینی و انقلابی است.

همانگونه که در متن این حکم تاریخی آمده است، ماموریت‌های بزرگ و بی‌بدیلی برعهده دارد. رئیس سازمان شخصا باید واجد شرایطی باشد که بتواند از عهده این وظایف سنگین و دشوار به‌خوبی برآید. حداقل به دلایل ده‌گانه ذیل، ‌جناب آقای سرافراز شایستگی پذیرش این مسئولیت را دارد.

۱ ـ آقای سرافراز یک کارشناس ارشد واقعی در عرصه رسانه است، حداقل دو دهه تجربه ارزشمند داشته و با ظرایف حرفه‌ای و علمی این مسئولیت بخوبی آشناست.

۲ ـ او رسانه‌های رقیب و عرصه امپراطوری استکبار در حوزه رسانه را بخوبی می‌شناسد. به محیط خارجی رسانه ملی آگاه و مسلط است و می‌داند چگونه می‌توان با حداقل امکانات، روش‌های بهینه و موثری برای موفقیت رسانه ملی در میدان جنگ نرم به کار گرفت.

۳ ـ وی در طول این سال‌ها بخش مهمی از موضع آفندی رسانه ملی را اداره کرده است. هیچگاه در موضع انفعال قرار نمی‌گیرد و از رویکردهای محافظه‌کارانه گریزان است. او با قدرت و شجاعتی که از خود نشان داد از همین الان عرصه را به رقبا تنگ کرده است.۴ ـ آقای سرافراز، فراز و نشیب‌های رسانه در طول دو دهه را تجربه کرده و با مفهوم بحران آشناست. در جریان حوادث سال ۸۸ و فتنه، خوش درخشیده است و همپای دیگر اجزای سازمان، ماموریت‌های خود را با موفقیت انجام داده است.

۵ ـ سرافراز قدرت تحول دارد و نوآوری و خلاقیت را می‌شناسد، مخاطب‌شناس واهل توسعه است. شبکه‌های جهانی العالم، پرس، الکوثر، آی‌فیلم، ‌سحر، هیسپان و ده‌ها کانال رادیویی را راه‌اندازی و مدیریت کرده است. اولویت‌ها را شناخته و سرعت عمل بالایی دارد.

۶ ـ سرافراز پرکار، سختکوش، پایبند به آرمان‌ها، صبور در برابر مشکلات، کم‌حرف و متواضع است. این ویژگی‌ها مربوط به آدم‌های بزرگ است.

۷ ـ سرافراز، مکتبی و ساده‌زیست است و روحیه‌ای درویش‌مسلک دارد و در قید و بند تشریفات نیست.

۸ـ سرافراز از خانواده جهاد و شهادت است، جایگاه شهدا و ارزش آنها را می‌داند با مفهوم ایثارگری آشناست و بخوبی می‌داند پشتوانه محکم نظام و رسانه ملی در سختی‌های روزگار از چه کسانی هستند.

۹ـ سرافراز رسانه ملی را می‌شناسد. بخش قابل توجهی از کتاب راوی صادق مربوط به اقدامات و عملکرد اوست. برای رضایتمندی و انگیزه‌بخشی به کارکنان طرح و ایده دارد و با مدیریت داشته‌ها آشناست. او بهره‌وری در سازمان را بالا برده و ظرفیت‌های جدیدی ایجاد خواهد کرد.

۱۰‌ـ آقای سرافراز فردی خودساخته است، به هیچ حزب و گروهی تعلق ندارد و همواره استقلال خود را حفظ کرده است. با این سابقه توان «نه» گفتن به زیاده‌خواهی‌ها را دارد و این ویژگی برای رسانه ملی سرمایه‌ای گرانبهاست، برای او آرزوی موفقیت دارم.

[ یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩۳ ] [ ٢:٠٧ ‎ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

انتقاد، مخالفت، بیان عقاید با جرأت، هیچ اشکالى ندارد؛اما دور از هتک حرمت‌ها و اهانت‌ها و فحاشى و دشنام و این چیزها. همه هم در این زمینه مسئولند. فضاى هتک حرمت، هم خلاف شرع است، هم خلاف اخلاق است، هم خلاف عقل سیاسى است. ( مقام معظم رهبری )
امکانات وب