عاشورا با طعم پروپاگاندا ...

در سراسر سرزمین شیعه، مردمان مختلف برای برگزاری مراسم عزای امام حسین (ع) روش‌ها و شیوه‌های گوناگونی را دارند. از سینه‌زنی و زنجیرزنی تا فرو رفتن در تشت گل و برهنه سینه‌زدن و علم‌برداری و قمه‌زنی، تیغ‌زنی و راه رفتن روی ذغال و تا برسد به روش‌هایی که حتی شنیدنشان نیز دل انسان را ریش می‌کند. آنقدر این مسئله تنوع‌های گوناگون دارد که چندی پیش در مشرق گزارشی مبسوط از نظرات رهبر معظم انقلاب درباره نحوه عزاداری برای اباعبدلله‌الحسین (ع) منتشر شد.

رسانه‌های غربی اما طی سال‌های گذشته، سنت برگزاری عزاداری برای سید‌الشهدا (ع) در تاسوعا و عاشورا را به گونه‌ای نشان می‌دادند که هر بیننده‌ای از دیدن این تصاویر جز انزجار چیزی نصیبش نمی‌شد. تصاویری که مملو بود از خون سر رو روی قمه زنان و تیغ‌زنان. البته این روش رسانه‌های غربی در به تصویر کشیدن مراسم‌های عاشورایی در سرزمین‌های شیعه خلاصه می‌شد به چند خبرگزاری معدود که شاید آنگونه که باید و شاید تاثیر نمی‌گذاشت.

اکنون اما گویی رسانه‌های غربی فهمیده‌اند که باید کجا را نشانه بگیرند و بزنند تا بتوانند تمام جذابیت شیعه برای غیر مسلمانان و غیر شیعیان را از بین ببرند. عجیب هم نیست که دشمن برای تقابل با مذهب شیعه که اکنون عزیزترین کشور جهان و قدرتمندترین و مستقل‌ترین کشور دنیای اسلام را داراست دست به تبلیغات سو و بعضا دروغ‌پردازی‌هایی بزند که شاید بتواند عده‌ای از مخاطبانش را نسبت به شیعیان امام حسین (ع) که نماد آزادگی و ظلم‌ستیزی است بشوراند.

با این همه، آنچه را که هرگز نمی‌توان از نظر دور داشت و صدالبته درد دل این سال‌های رهبری معظم انقلاب (مدظله) بوده، افراط‌گری عده‌ای است که به نام عزای حسین (ع) موجبات وهن و توهین به اسلام عزیز را فراهم آورده‌اند و رسانه‌های غربی هم با استفاده از تصاویر همین عده است که اقدام به پرواگاندای علیه شیعه می‌کنند.

این مهم از دو حال خارج نیست. نخست آنکه اگر ایرانی باشند باید گفت این عمل‌شان جز خیانت عامدانه به اسلام نیست چرا که تمام شیعگی خلاصه است در ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری و شیعه‌ای که با ادعای شیعگی برخلاف آنچه که ولی‌فقیه زمانش یعنی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دستور داده عمل می‌کند جز پوسته‌ای تهی از قاموس شیعه به تن ندارد.

و حالت دوم آنکه اگر خارج از ایران هستند که تقریبا کل عزاداری‌های خون‌آلود در خارج از ایران است، باید به این نکته پرداخت که کجای کار فرهنگی و دستگاه تبلیغاتی جمهوری اسلامی می‌لنگد که حتی در حد مدیریت فرهنگی روی نحوه عزاداری‌های محرم در کشورهای اطراف خود توان اجرایی ندارد. و صد البته این مسئولیت جمهوری اسلامی از گناه کسانی که در دروان رسانه و با علم به حضور رسانه‌های معاند حقیقت در اطراف خودشان باز هم پیراهن از بدن درآورده و تیغ و قمه در دست می‌گیرند و خون می‌ریزند و داعیه شیعگی به دوش می‌کشند، نمی‌کاهد.

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به خلاصه اخبار و تصاویری که خبرگزاری‌های غربی از روز عاشورا تا امروز به نام شیعیان امام حسین (ع) به خورد مردم جهان داده‌اند؛ باشد که تاسف بخوریم به حال کم‌کاری‌های خودمان:

عزاداری

عزاداری

عزاداری

عزاداری

عزاداری

عزاداری

عزاداری

عزاداری

عزاداری

عزاداری

عزاداری

عزاداری


عزاداری


عزاداری

عزاداری

عزاداری


عزاداری


عزاداری


عزاداری


عزاداری


عزاداری

عزاداری


عزاداری


عزاداری


عزاداری


عزاداری


عزاداری


عزاداری

دیگر آنکه، این رسانه‌های دروغ‌پراکن در حرکتی غیرحرفه‌ای و به دور از اخلاق، برای نوشته شدن این رسوم غلط به پای تشیع اصیل، تصاویر حرم امام حسین (ع)، بین‌الحرمین، سید حسن نصرالله و دیگر روحانیون خوش‌نام و سید را در لابلای تصاویر خود منتشر کرده‌اند.

و از سوی دیگر هم تمام عزاداری‌ها را نشان نداده‌اند و به مفصلی از آنچه که خلاصه‌اش در بالا آمد اکتفا کرده‌اند. این در حالی است که یکی از ارزش‌های خبری تعریف شده در علم رسانه، دربرگیری و دیگری بزرگ بودن یک خبر است که این رسانه‌ها آن را نادیده گرفته‌اند. بسیار مشاهده شده است که این رسانه‌های معاند یک تجمع 10 نفره مقابل دادگستری یک شهرستان را به گونه‌ای پوشش می‌دهند که گویی تمام کشور را دربرگرفته است و از سوی دیگر، تجمع‌های عظیم و میلیونی عاشورا و تاسوعا را نسبتا کوچک می‌کنند و اگر هم منتشر کنند به همین صورتی است که در بالا آمد.

چه اینکه در ایران کم نداریم تجمعات عظیم عاشورایی که هر یک به تنهایی دشمن‌شکن است. از این دست هیئات می‌توان به هیئت باغ گندم یزد اشاره کرده که چندی پیش در مشرق، گزارشی کامل از آن منتشر شد:

رسانه‌های دروغ‌پراکن و عزاداران غافل+ تصاویر
/ 1 نظر / 187 بازدید

اینان عزادار حسین نیستند بلکه ابرو برند تیغ بر سر اما هنگام امتحان قمه زنان حسنییند عجب اشفته بازاریست اینان