عکس یادگاری حسن روحانی با پروژه افتتاح شده توسط احمدی نژاد !

از گلستان خبر می رسد که حسن روحانی در جریان سفر به استان گلستان، پروژه ای را که در دولت دهم با حضور محمود احمدی نژاد به بهره برداری رسیده بود، مجددا افتتاح کرده است.

عباس آخوندی، وزیر راه وشهرسازی دولت یادهم در مراسم افتتاح دوباره این پروژه گفته است: برای تکمیل خط آهن ایران-ترکمنستان-قزاقستان در خاک ایران یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای راه‌اندازی خط آهن گرگان-اینچه برون هزینه شده است. طول راه‌آهن بین المللی ایران، ترکمنستان و قزاقستان ۹۲۶ کیلومتر است که ۸۰ کیلومتر آن در خاک کشورمان ، ۷۰۰ کیلومتر در ترکمنستان و ۱۴۶ کیلومتر در قزاقستان است . ۱۶۴ دهنه پل بزرگ و کوچک برای این خط آهن ساخته شده و قرارگاه خاتم با هزینه ۱۳۰ میلیارد تومان این خط آهن را در مدت ۱۷ ماه ساخته است. با افتتاح این خط آهن بین‌المللی توسط رئیس جمهور، کشورهای چین، روسیه و آسیای میانه از طریق ایران به خلیج فارس و آب‌های آزاد جهان متصل می‌شوند. در مرحله نخست بهره‌برداری از این خط آهن ۱.۵ میلیون تن کالا جابجا می‌شود که در مراحل تکمیلی آن به ۱۰ میلیون تن می‌رسد.

۱۶۳۳۴۹

عملیات پروژه قاپی در روز روشن در حالی انجام گرفته که مراسم بهره برداری رسمی از پروژه فراملی خط آهن گرگان ـ اینچه برون در خرداد ماه سال ۹۲ و با حضور محمود احمدی نژاد رییس جمهور وقت جمهوری اسلامی ایران، علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی، سردار عبادالله عبداللهی رییس قرارگاه خاتم الانبیاء، استاندار گلستان، معاونت بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن، مدیر کل راه آهن شمال و تنی چند از مسوولان کشوری و استانی در محل ایستگاه راه آهن اینچه برون انجام شده بود.

۱۶۰۳۴۶_۳۱۴

علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی در این مراسم با بیان اینکه مسکن مهر، گفتمان حرکت امام (ره) و قانون اساسی است گفته بود: در دولت های نهم و دهم در حوزه مسکن و شهرسازی با انجام پروژه های بیشمار مسکن مهر و در حوزه راه نیز با ساخت هزاران کیلومتر راه جاده ای و راه آهن اتفاقات تاثیرگذار در این بخش ها بوده است. این راه ها شامل؛ دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۸ هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۲ هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی، ۸ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه آهن و ۱۰هزار کیلومتر راه روستایی و آسفالت است.

۱۴۱۷۵۲۲۰۵۰edalatgolestan.ir 17

سردار عبادالله عبداللهی، رییس قرارگاه خاتم الانبیاء، هم در این مراسم طی سخنانی خاطر نشان کرده بود: طول این پروژه در مجموع در سه کشور ایران، ترکمنستان و قزاقستان حدود ۹۰۰ کیلومتر است که ۷۰۰ کیلومتر آن در خاک ترکمنستان ناحیه برکت در استان بالکان به سوی مرز قزاقستان در شمال غربی این کشور قرار دارد و ۱۲۰ کیلومتر در خاک قزاقستان در منطقه اوزن و ۸۰ کیلومتر هم در خاک ایران ناحیه اترک در شمال گرگان واقع شد. قرارداد اجرایی این خط آهن در اسفند ۹۰ به صورت APC به قرارگاه خاتم الانبیا واگذار شد و از فروردین سال گذشته نیزعملیات اجرایی آن آغاز شد و درطول مسیر راه آهن گرگان به اینچه برون یک دستگاه پل بزرگ، ۴ تقاطع غیرهمسطح و ۴ ایستگاه اصلی و فرعی قرار دارد.

۱۴۱۷۵۲۲۰۸۱edalatgolestan.ir 17

۱۴۱۷۵۲۲۱۲۰edalatgolestan.ir 17

۱۴۱۷۵۲۲۱۷۰edalatgolestan.ir 17

۱۴۱۷۵۲۲۲۹۲edalatgolestan.ir 17۱۴۱۷۵۲۲۳۶۷edalatgolestan.ir 17۱۴۱۷۵۲۲۴۲۹edalatgolestan.ir 17

۱۴۱۷۵۲۲۲۲۲edalatgolestan.ir 17

۱۴۱۷۵۲۲۲۵۵edalatgolestan.ir 17

فولادی معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن نیز در حاشیه این مراسم طی سخنانی با اشاره به اهمیت این پروژه گفته بود: با بهره برداری از این خط آهن، اتصال ریلی کشورهای آسیای میانه و حاشیه دریای خزر به آبهای خلیج فارس از طریق جمهوری اسلامی ایران و در نهایت به کشورهای آسیای شرقی و جنوب شرقی فراهم شده است. این خط آهن یکی از مهم‌ترین خطوط ترانزیتی و پروژه های مهر ماندگار کشور بوده که ساخت آن با توافق روسای جمهوری سه کشور قزاقستان، ترکمنستان و ایران صورت گرفته و برای احداث این خط آهن یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

محمود احمدی نژاد این خط آهن را با رمز یا مهدی (عج) افتتاح کرده بود.

/ 1 نظر / 17 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran با تشکر[گل] [گل]